Jak se uzemnit a proč je uzemnění důležité?

Máte pocit, že se ztrácíte ve vlastních myšlenkách? Unáší vás proud vibrací a cítíte se odtržení od přítomnosti, vašeho tělesného bytí? Neumíte se soustředit? Právě s tím vám může pomoci Shamballa, která vás uzemní, ukotví, podpoří vaše soustředění a bytí v přítomnosti, abyste se cítili lépe, spokojeně, šťastně a vyrovnaně ve svém vlastním těle.

Co znamená být uzemnění?

Být uzemnění neznamená pouze mít nohy pevně na zemi či chodit bosky po trávě. Znamená to být v kontaktu se svým fyzickým tělem, vnímat své emoce, myšlenky a být plně přítomni v daném okamžiku.

V dnešní uspěchané době je snadné ztratit kontakt s vlastním já, s tím, kým skutečně jsme. Když jsme uzemnění, je nám dobře se sebou samými, jsme spokojení, milujeme náš život, vlastní tělo, umíme se soustředit, převibrovat do přítomnosti a do harmonie duše.

Jak vám v tom může pomoci Shamballa?

Shamballa je systém léčby a duchovního rozvoje, který v sobě kombinuje moudrost starých tradic a nové energetické techniky. Má schopnost nás uzemnit, napojit na naši vlastní esenci a přivést zpět do středu našeho bytí.

Jak se uzemnit?

1. Zklidnění mysli

Vizualizujte si světlo Shambally obklopující vaše tělo. To vám pomůže upoutat vaši pozornost na přítomný okamžik a aktivujete si energii Shambally.

2. Vyslovení záměru

Požádejte Shamballu o pomoc: „Prosím o všechna má těla do tady a teď, prosím Shamballu o uzemnění v přítomnosti, děkuji.“

3. Pocity a vnímání

Zavřete oči a začněte vnímat své tělo. Jak se cítí vaše nohy, ruce, hlava? Vnímejte váš vlastní dech, tep srdce, vůni v místnosti, ve které se právě nacházíte. Chvíli jen buďte v přítomnosti.

4. Poděkování

Když cítíte, že jste plně uzemnění, poděkujte energii Shambally za to, že vám pomohla vrátit se do vašeho těla a být v přítomnosti.

Proč je uzemnění důležité?

Shamballa nás učí, že skutečné štěstí a spokojenost nejsou někde venku (v materiálních hodnotách či v druhých lidech), ale pouze uvnitř nás samých. V našem nitru jsou hluboko ukryty pravdy o naší duši a nás samotných, v našem vlastním těle a duši je velký léčivý a sebeuzdravující potenciál. Uzemnění a přítomnost jsou klíčové pro objevení těchto schopností těla, duše a celkové prožívání vnitřního klidu, harmonie a životní radosti.

Pokud cítíte, že se odtrháváte od svého těla, života, ztrácíte se v myšlenkách a emoce vás unáší, Shamballa vám s tím pomůže. Je to mocný nástroj, díky kterému budete umět zůstat uzemnění, v klidu a v přítomnosti.

Více se naučíte v mém online kurzu Shambally.

Autor: Martin Ospalík

„Jsem lektor online kurzů Shambally, spirituální průvodce, léčitel a snílek. Mým snem je, že všechny bytosti budou žít šťastně a v souladu se záměrem své duše a Vesmírem. Na tomto pracuji od roku 2010."

Léčivá energie Shamballa

Minikurz + Meditace zdarma

Zapište se do e-mailového minikurzu Shambally zdarma a získejte přístup k sérii e-mailů = mini skripta Shambally - manuál Shambally. A navíc každý měsíc se můžete zdarma (nezávazné) zúčastnit dálkové energetické meditace.